Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Buna ziua! Va rog sa ma lamuriti cu un paragraf al ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Buna ziua! Va rog sa ma lamuriti cu un paragraf al unui contract ...

Buna ziua!
Va rog sa ma lamuriti cu un paragraf al unui contract incheiat cu o firma de consultanta fonduri europene.
Sesiunea s-a incheiat in data de 18 ianuarie,si firma nu vrea sa imi trimita banii inapoi,pe motiv ca inca nu e incheiata.
Dar eu am sunat la ministerul care se ocupa de proiectele europene,si dupa ce am dat si cod caen al firmei au spus ca nu mai am nici o treaba cu proiectul asta..Nu a fost nici respins nici admis,iar firmele de consultanta stiu foarte bine ca s-au terminat fondurile pentru proiecte,si s-a incheiat situatia pe anul asta.
Cum pot proceda sa imi iau inapoi banii dati garantie.
Multumesc!

"Prezentul contract este valabil pe o durata de cel mult 30 de zile,de la momentul semnarii,pana la momentul depunerii cererii de finantare (ce include si planul de investitii),urmand a fi completat cu acte aditionale ,daca este cazul."
BAMariaLavinia, utilizator