Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene nerambursabile
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene nerambursabile

Buna ziua, am o firma care se ocupa de mentenanta si reparatii prin sudura. As dori sa stiu daca pot accesa fonduri europene nerambursabile pentru o noua capacitate (hala) de productie, care presupune, printre altele, achizitionarea de utilaje necesare operatiilor tehnologice aferente productiei.
puteti preciza codul CAEN al activitatii principale?
puteti accesa pe POSCCE axa prioritara 1,DMI 1.1 operatiunea A2:sprijin financiar nerambursabil de până la 1,065,000 lei pentru întreprinderile mici şi
mijlocii.
Operatiunea va fi deschisa in octombrie 2011.
gasiti pe site-ul ministerului economiei ghidul solicitantului pentru aceasta operatiune.
cititi pentru a vedea daca va incadrati in restul conditiilor de eligibilitate
Multumesc pentru indrumari si raspuns
pentru codul 6201 s-ar putea accesa fonduri nerambursabile?mentionez ca am un pfa si am 40 de ani!
multumesc

lnegreanu, utilizator