avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene nerambursabile
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene nerambursabile

Buna ziua, am o firma care se ocupa de mentenanta si reparatii prin sudura. As dori sa stiu daca pot accesa fonduri europene nerambursabile pentru o noua capacitate (hala) de productie, care presupune, printre altele, achizitionarea de utilaje necesare operatiilor tehnologice aferente productiei.
Cel mai recent răspuns: danasrl , utilizator 10:06, 26 Septembrie 2011
puteti preciza codul CAEN al activitatii principale?
2511
puteti accesa pe POSCCE axa prioritara 1,DMI 1.1 operatiunea A2:sprijin financiar nerambursabil de până la 1,065,000 lei pentru întreprinderile mici şi
mijlocii.
Operatiunea va fi deschisa in octombrie 2011.
gasiti pe site-ul ministerului economiei ghidul solicitantului pentru aceasta operatiune.
cititi pentru a vedea daca va incadrati in restul conditiilor de eligibilitate
Multumesc pentru indrumari si raspuns
pentru codul 6201 s-ar putea accesa fonduri nerambursabile?mentionez ca am un pfa si am 40 de ani!
multumesc

Ultima modificare: Vineri, 23 Septembrie 2011
lnegreanu, utilizator

Alte discuții în legătură

Cabinet medical individual adilaslo adilaslo Buna ziua. Sunt medic de familie și spațiul în care îmi desfășor activitatea este cumpărat. Vă rog să-mi spuneți în ce ... (vezi toată discuția)
Accesare onduri europene- masura 3.1.2 Nina1 Nina1 Titlu: Accesare fonduri europene - masura 3.1.2 Buna ziua, Pot accesa fonduri europene pe masura 3.1.2 daca am buletin in mediul urban? Cu stima (vezi toată discuția)
Fonduri europene: masurile 312, 313 MobilierCafenele MobilierCafenele Este destul de bine informata lumea referitor la fondurile europene nerambursabile? Stiti ca ele se dau si pentru dezvoltarea unei afaceri? Sau pentru ... (vezi toată discuția)