Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, Compania mea permită telemunca de pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, Compania mea permită telemunca de pe teritoriul ...

Bună ziua,
Compania mea permite telemunca de pe teritoriul României. Cum aș putea obține un act adițional care să îmi permită munca provizorie (de exemplu maxim 3 luni pe an) din alt stat din afara Uniunii Europene?
Este vorba despre Republica Moldova iar eu am dublă cetățenie.
Mulțumesc!
Katy Bahu, utilizator
C.i.m. cu ce angajator il aveti semnat , din Romania sau din alta tara, UE sau non-UE?
Contractul e cu angajatorul din România.
Nu se prea intelege ce doriti ... dvs vreti sa lucrati in telemunca , ati vb cu angajatorul dvs.? sau vreti sa va afaceti alt c.i.m. cu clauza de telemunca pt cineva din afata tarii?