avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, un asociat unic și administrator al unei ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, un asociat unic și administrator al unei firme, fast ...

Buna ziua,
un asociat unic și administrator al unei firme, fast food care are CIM poate suspenda contractul pentru două luni de concediu creștere copil in care sa lucreze 4 zile pe săptămână?

Alte discuții în legătură

Asociat in 2 firme cu acelasi profil Piulita Piulita Persoana A este asociata cu persoana B in firma F1, doar A lucrand efectiv pentru F1. Persoana A face apoi firma F2 unde este asociat unic. Atit F1 cat si F2 ... (vezi toată discuția)
Asociat srl - este obligat sa incheie cim catalina.roxana catalina.roxana Ca asociat intr-o SRL sunt obligat sa am incheiat CIM? Am inteles ca se poate lucra intr-o sociatate fara contract de munca daca esti asociat sau ... (vezi toată discuția)
Pot beneficia de indemnizatia pentru cresterea copilului? lilyana21 lilyana21 Buna seara, Am terminat masteratul in iulie iar in august m-am angajat ca administrator cu 4 ore la societatea infiintata de mine fiind asociat ... (vezi toată discuția)