avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Fratele mele are handicap gradul 1, la apartamentul pe ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Fratele mele are handicap gradul 1, la apartamentul pe care il ...

Fratele mele are handicap gradul 1, la apartamentul pe care il detinem impreuna nu plateste impozit, dar mai avem terenuri si as dori sa stiu daca este scutit de plata impozitului si pe celelalte terenuri?
Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Scutire pentru persoane cu handicap de la plata impozitelor si taxelor locale puni puni Buna ziua, as dori sa stiu daca persoanele cu handicap accentuat (nu este specificat gradul doar cod boala F02 cod handicap 6) sunt scutite de la plata ... (vezi toată discuția)
Scutire impozit persoane cu handicap Andreea-Elena26 Andreea-Elena26 Buna ziua! In legea nr 448/2006, art 26 este specificat faptul ca: \\"Persoanele cu handicap grav sau accentuat beneficiază de următoarele facilităţi ... (vezi toată discuția)
Scutire impozit venituri - persoana handicap grad 1 MalinIonescu MalinIonescu Tatal meu, pensionar detinator al unui certificat de handicap defintiv grad 1 (orb si handicap grav motor) are un apartament in proprietate, pe care ... (vezi toată discuția)