avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 842 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum se poate reconstitui grupa de munca netrecuta in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum se poate reconstitui grupa de munca netrecuta in cartea de ...

Cum se poate reconstitui grupa de munca netrecuta in cartea de munca si neluata in calcul la pensionare?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:34, 28 Martie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Prin adeverinta eliberata de catre angajator/detinatorul legal al arhivei in cazul in care fostul angajator nu mai exista ori prin actiune in instanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se procedeaza pentru reconstituire perioada lucrata, daca arhiva a fost inundata? cernatlarisa cernatlarisa In cazul Arhivelor arse, inundate, practic inexistente, cum se procedeaza pt. a reconstitui perioada de munca? Multumesc (vezi toată discuția)
Buna ziua - grupa a ii-a Anacla Anacla Va rog sa ma îndrumați unde ar trebui sa se adreseze parinti mei pentru a beneficia de grupa a doua de munca Tata are 24de ani 8 luni si 7 zile. Mama are ... (vezi toată discuția)
Carte de munca pierduta-ce este de facut? marinel67 marinel67 Am pierdut cartea de munca ,cum pot reconstitui vechimea ?Detin o copie a cartii de munca dinainte de a fi scanata ,copie facuta in 2007 ,mentionez ca mai am ... (vezi toată discuția)