Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Inainte de a rezilia polita RCA la Euroins, este ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Inainte de a rezilia polita RCA la Euroins, este obligatoriu ...

Inainte de a rezilia polita RCA la Euroins, este obligatoriu sa ai o alta polita RCA valida la alt asigurator ca sa poti circula? Sau: daca ai reziliat polita RCA la euroins poti circula inca 90 zile pina sa-ti contractezi alta polita RCA la alta firma?
Daca reziliati polita rca Euroins, este necesar sa incheiati o polita rca la un alt asigurator.
Polita Euroins isi pastreaza valabilitatea inca 90 de zile de la data deschiderii procedurii falimentului prin decizia instantei abilitate