Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Soferii unei societati private,daca sunt trimisi in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Soferii unei societati private,daca sunt trimisi in delegatie ...

Soferii unei societati private,daca sunt trimisi in delegatie la o distanta mai mare de 50 km de locul de munca,pentru minim 24 ore,beneficiaza de alocatie de cazare egala cu alocatia de cazare prevazuta pentru bugetari ?
HG 714/2018 se aplica personalului autoritatilor si institutiilor publice pe perioada delegarii si detasarii in alta localitate, precum si in cazul deplasarii in interesul serviciului ... in general, si cei din privat aplica aceasta hotarare