avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1380 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Modificare nr tarla in titlu cu aceeasi vecini.Buna ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Modificare nr tarla in titlu cu aceeasi vecini.Buna ziua As dori sa-mi raspunde-ti ce pot face in urmatoarea ...

Buna ziua
As dori sa-mi raspunde-ti ce pot face in urmatoarea situatie:
Am succesiune facuta dupa titlu de proprietate si certifivat de mostenitor,
am masurat tarlalele conforma titlului dar un teren nu corespunde nr de tarla cu pozitionarea fizica.
Am depus cere la primarie pentru inaintatrea documentatiei la corectarea de titlu cu nr de tarla si parcela corect,dar primarul se poticneste si nu doreste sa-mi ofere acest drept deoarece sustine ca exista un contract de mana de vanzare cumparare pe acest teren intre socru si o terta persoana.
specific ca el nu a fact succesiune terenul fiind mereu pe bunici la lfel si titlul
Este mai legal un Contract fara nr de inregistrare sau in fata unui notar decat o succesiune legala dupa bunici si socru
Cum ma pot apara?Sunt prorietar dar imi imiedica punerea in posesie

Alte discuții în legătură

Actiune pentru modificarea (rectificarea) titlului de proprietate Ion Munteanu Ion Munteanu Buna ziua, De curand mama a deschis o actiune in instanta pentru modificarea (rectificarea) titlului de proprietate in care titular este bunicul (decedat) ... (vezi toată discuția)
Greseli in cartea funciara Fendrihan Fendrihan am cumparat un teren in Jilava si cand sa facem certificate de urbanism, surpriza nu se poate pentru ca locul era in alta parte decat in actul original. La ... (vezi toată discuția)
Relocare tarla in extravilan prin rocada. Nelunenea Nelunenea Buna ziua Ma aflu in urmatoarea situtie. In anul 2002 prin titlu de proprietate si Proces verbal de punere in posesie,cu schite intocmite de Primarie,am ... (vezi toată discuția)