avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cod caen la un SRL cu activitate de magazin online?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cod caen la un SRL cu activitate de magazin online?

Buna ziua!

Vreau sa înființează un SRL cu activitate de magazin online de îmbrăcăminte/încălțăminte outlet.
Îmi puteți spune cărui cod Caen este aferenta aceasta activitate, dacă se poate autoriza codul Caen doar la terți, fără desfășurarea de activitate la sediu și daca sunt necesare și alte avize?

Va mulțumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 5 Aprilie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:47, 8 Aprilie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cod CAEN 4791 Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

detalii
[ link extern ] /

Este de ajuns autorizarea codului Caen la terți pentru desfășurarea activității?
Cornel Vasile a scris:

Cod CAEN 4791 Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

detalii
[ link extern ] /

Este obligatorie ca firma sa fie platitoare de TVA pentru a putea face comert?
TVA la comerț online: Principalele informații de știut, inclusiv noutățile apărute după 1 iulie
www.avocatnet.ro/articol_583...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare pfa comert online cu imbracaminte astridamel astridamel as vrea sa stiu daca un PFA poate avea ca obiect de activitate comert online, respectiv vanzare de imbracaminte pe un site. sau ar fi nevoie de un SRL (vezi toată discuția)
Activitate la sediul social iopopescu99 iopopescu99 Buna ziua, Detin din 2011 un SRL, cod CAEN principal 7022 - consultanta de afaceri - si activitate declarata la clienti/terti. Doresc sa deschid un magazin ... (vezi toată discuția)
Schimbare cod caen srl-d savurazvan savurazvan buna ziua. am infiintat recent un srl-d cu activitatea principala 4532. cand am ajuns la anaf sa inregistrez firma ca platitoare de tva mi-au zis ca pentru ... (vezi toată discuția)