Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cod caen la un SRL cu activitate de magazin online?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cod caen la un SRL cu activitate de magazin online?

Buna ziua!

Vreau sa înființează un SRL cu activitate de magazin online de îmbrăcăminte/încălțăminte outlet.
Îmi puteți spune cărui cod Caen este aferenta aceasta activitate, dacă se poate autoriza codul Caen doar la terți, fără desfășurarea de activitate la sediu și daca sunt necesare și alte avize?

Va mulțumesc!
george-neagu, moderator
Cod CAEN 4791 Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

detalii
[ link extern ] /

Este de ajuns autorizarea codului Caen la terți pentru desfășurarea activității?
Cornel Vasile a scris:

Cod CAEN 4791 Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

detalii
[ link extern ] /

Este obligatorie ca firma sa fie platitoare de TVA pentru a putea face comert?
TVA la comerț online: Principalele informații de știut, inclusiv noutățile apărute după 1 iulie
www.avocatnet.ro/articol_583...