Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Pot face ceva daca am luat teapa de la un mecanic? ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Pot face ceva daca am luat teapa de la un mecanic? Este un ...

Pot face ceva daca mi-am luat teapa de la un mecanic? Este un service care cica ar fi reprezentanta BMW dar au spus ca sunt multe probleme la motor si trebuie schimbat, iar dupa ce au schimbat motorul si au pus injectoarele vechii si unele piese, problemele persista, pretul reparatiei a fost jumatate din pretul masinii, motorul ei l au ales si l au cumparat de la dezmebrari fara factura, iar mie mi au dat factura doar pana la 9990 de lei iar dupa restul au zis sa vin a doua zi, deoarece am platit cash.
Alexandru1337, utilizator
Daca motorul inlocuit nu detine documente justificative legale nu puteti obtine acordul RAR si pansonare motor
Sesizati oficial protectia consumatorului