Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Acum aproape 2 ani m-am rasturnat cu un ATV ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Acum aproape 2 ani m-am rasturnat cu un ATV neinmatriculat si ...

Acum aproape 2 ani m-am rasturnat cu un ATV neinmatriculat si cu alcolemie de 2.15 in sange, nu am intrat in nimeni si nu am distrus nimic, sunt chemat in judecata pentru cele 2 fapte, in curand ma voi prezenta pentru prima oara la tribunal si as vrea sa stiu la ce sa ma astept. Imi pot primi permisul inapoi? Va fi anulat? Amenda?
Puteti sa va asteptati sa fiti si condamnat, fie si cu suspendare, caz in care permisul va fi anulat.
In urma evenimentului in sarcina dv exista 2 acuzatii conducere vehicul neinmatriculat si sub influenta alcoolului -fapte sub incidenta penala-elemente care pot determina instanta d ejudecata sa dispuna hotarare de condamnare care automat atrage anulare permis conducere+sanctiuni complementare