avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 482 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua , vin si eu cu o intrebare la dumneavoastra! ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua , vin si eu cu o intrebare la dumneavoastra! Sant angajat ...

Buna ziua , vin si eu cu o intrebare la dumneavoastra! Sant angajat ca referent( casier ) la Primarie cu contract individual de munca din anul 2004. Am o vechime pe cartea de munca de 40 ani si 8 luni lucrati efectiv (25% vechime) Care este salariu net pe care trebuie sa-l incasez? ! Va multumesc!
Ultima modificare: Luni, 10 Aprilie 2023
fogorosionel, utilizator
pai de unde sa stim domnu " pe ce salariu sunteti angajat ?
Ultima modificare: Luni, 10 Aprilie 2023
gi-jane2, moderator
Dupa fiecare modificare a salariului pentru bugetari , nu ati primit decizie de stabilire a salariului ? Acolo scrie salariul brut.
Nu am primit nici o decizie.

Cornel Vasile a scris:

Dupa fiecare modificare a salariului pentru bugetari , nu ati primit decizie de stabilire a salariului ? Acolo scrie salariul brut.

Solicitati de la Resurse Umane sa va comunice aceste decizii .. este obligatia angajatorului.
Atunci care este salariul minim pe tara în 2023 brut și net cu o vechime în munca de 40 ani Va mulțumesc! Ca referent cu contract de munca individual trebuia sa am un indice de 1,54, dar vedeți d-voastra în România legile șunt făcute ca să poata fi încălcate......

gi-jane2 a scris:

pai de unde sa stim domnu " pe ce salariu sunteti angajat ?

Ultima modificare: Luni, 10 Aprilie 2023
fogorosionel, utilizator

Alte discuții în legătură

Vechimea introdusa in salariu? DespinaM DespinaM Muncesc din 1985 cu o intrerupere de 9 luni pentru crestere copil in perioada iunie 1993-februarie 1994. Am aproximativ 30 de ani de activitate. Nu mica mi-a ... (vezi toată discuția)
Va rog sa ma lamuriti de ce atunci cand se mareste salariul minim ... oana05 oana05 Va rog sa ma lamuriti de ce atunci cand se mareste salariul minim pe economie nu cresc salariile tuturor angajatilor calculand asa cum scrie in L153 ... (vezi toată discuția)
Salariu de incadrare ceaunica ceaunica Buna ziua, am fost incadrat ca personal contractual clasa 53, coeficient 3,61 cu un salariu brut de incadrare de 1023 lei la care se calculeaza un spor de ... (vezi toată discuția)