Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua , vin si eu cu o intrebare la dumneavoastra! ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua , vin si eu cu o intrebare la dumneavoastra! Sant angajat ...

Buna ziua , vin si eu cu o intrebare la dumneavoastra! Sant angajat ca referent( casier ) la Primarie cu contract individual de munca din anul 2004. Am o vechime pe cartea de munca de 40 ani si 8 luni lucrati efectiv (25% vechime) Care este salariu net pe care trebuie sa-l incasez? ! Va multumesc!
fogorosionel, utilizator
pai de unde sa stim domnu " pe ce salariu sunteti angajat ?
gi-jane2, moderator
Dupa fiecare modificare a salariului pentru bugetari , nu ati primit decizie de stabilire a salariului ? Acolo scrie salariul brut.
Nu am primit nici o decizie.

Cornel Vasile a scris:

Dupa fiecare modificare a salariului pentru bugetari , nu ati primit decizie de stabilire a salariului ? Acolo scrie salariul brut.

Solicitati de la Resurse Umane sa va comunice aceste decizii .. este obligatia angajatorului.
Atunci care este salariul minim pe tara în 2023 brut și net cu o vechime în munca de 40 ani Va mulțumesc! Ca referent cu contract de munca individual trebuia sa am un indice de 1,54, dar vedeți d-voastra în România legile șunt făcute ca să poata fi încălcate......

gi-jane2 a scris:

pai de unde sa stim domnu " pe ce salariu sunteti angajat ?

fogorosionel, utilizator