Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Facturile pe e-factura pt un cod caen 4322?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Facturile pe e-factura pt un cod caen 4322?

Este obligatoriu sa trimit facturile pe e-factura pt un cod caen 4322?
george-neagu, moderator
E-factura este obligatorie in acest moment daca clientul dvs este o entitate de stat (ex. gradinite, scoli, primarii, etc) - adica B2G (business to goverment). Va deveni obligatorie pt toata lumea, dar nu inca. Codul CAE N 4322 nu este incadrat in lista activitatilor cu risc fical ridicat Ordinului 12/2022 conform [ link extern ]

DanielaGiurgea a scris:

E-factura este obligatorie in acest moment daca clientul dvs este o entitate de stat (ex. gradinite, scoli, primarii, etc) - adica B2G (business to goverment). Va deveni obligatorie pt toata lumea, dar nu inca. Codul CAE N 4322 nu este incadrat in lista activitatilor cu risc fical ridicat Ordinului 12/2022 conform [ link extern ]

mersi , ma-m gandit ca se încadrează la construcții noi