Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Va salut! Doresc să înființez un pfa cu cod caen ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Va salut! Doresc să înființez un pfa cu cod caen 4322 - Lucrari ...

Va salut! Doresc să înființez un pfa cu cod caen 4322 - Lucrari de instalatii sanitare, de incalzire si de aer conditionat. Oare ar trebui să mai trec și alt cod pentru a putea cumpăra eu materialele necesare lucrării (de ex tevi, fitinguri), pentru ca apoi să facturez clientului totalul(manopera +materiale)?
HidegT, utilizator
Nu e nevoie de alt cod caen. Veți trece manopera și la materiale le puneți în deviz detaliat la prețul de achiziție (fără adaos).
Deci clientului ii dați deviz cu materiale și manopera și factura cu chitanta.
Și pe factura o să apară totalul, sau separat fiecare material și separat manopera? Mulțumesc!

george-neagu a scris:

Nu e nevoie de alt cod caen. Veți trece manopera și la materiale le puneți în deviz detaliat la prețul de achiziție (fără adaos).
Deci clientului ii dați deviz cu materiale și manopera și factura cu chitanta.