Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Devizul de materiale.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Devizul de materiale.

In devizul de materiale pot sa imi adaug ce adaos vreau eu? de ex cumpar un material cu 5 lei si la aceea persoana juridică in deviz il trec cu 10 Lei? fara sa întocmesc NIR sau alte chestii
Cod caen 4322 Lucrari de instalatii sanitare, de incalzire si de aer conditionat
george-neagu, moderator
Nu. Dacă va puneți adaos, înseamnă ca vindeți de fapt piesele și va trebuie cod caen specific.