avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 680 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Pot emite factura?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Pot emite factura?

persoanele fizicee care realizeaza venituri din cederea folosintei bunurior din inchirierea in scop turisctic a camerelor in tre 1 si 5 camere ,incaseaza prin booking direct in banca ,pot emite factura pe persoana fizica cu CNP?
Multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 12 Aprilie 2023
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Inchiriere camere in locuinta proprie Olteanu Cornelia Olteanu Cornelia Buna ziua. Doresc sa inchiriez 3 camere in locuinta proprie in lunile iulie si august 2019. Sunt persoana fizica si nu doresc sa ma autorizez ca si PFA nici nu ... (vezi toată discuția)
Pot emite facturi ca persoana fizica inregistrata la anaf? mariusgrid mariusgrid Buna ziua! Sunt persoana fizica (PF nu PFA) si detin un apartament pe care il inchiriez in scop turistic. Am declarat activitatea la ANAF, am cumparat casa ... (vezi toată discuția)
Inchiriere de camere in scop turistic carmensss carmensss Va rog sa-mi explicati utmatoarea situatie: as vrea sa inchiriez 4 camere in locuinta personala, in scop turistic pe perioada verii. Mentionez ca nu am ... (vezi toată discuția)