avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 936 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua. Daca eu sunt executata silit pt eu credit ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua. Daca eu sunt executata silit pt eu credit neplătit ...

Buna ziua. Daca eu sunt executata silit pt eu credit neplătit și soțul meu dorește să facă un împrumut poate sa fie afectat de faptul că eu am datorii neplătite? Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: florianmiller , utilizator 16:19, 19 Aprilie 2023
Da, se prea poate sa fie afectat.
Daca nu e o suma f mare si e imprumut de nevoi personale, se poate sa obțină. Vedeti concret, aplicand.
Ultima modificare: Marți, 18 Aprilie 2023
gi-jane2, moderator
Personal, mi se pare că
Ultima modificare: Miercuri, 19 Aprilie 2023
florianmiller, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Codebitor ca sotie intr-un contract de credit de nevoi personale ela2008 ela2008 in 2007 sotul a contractat un credit de nevoi personale, eu ca sotie am dus doar adeverinta de salariu, pe contractul de credit apare doar semnatura sotului. ... (vezi toată discuția)
Credite in caz de divort orzi orzi buna,am o intrebare sunt in proces de divort,sotul meu este titularul a mai multor credite unde este titular iar eu din pacate codebitor ,cum se impart ratele ... (vezi toată discuția)
Credite bancare samina samina Buna seara, Va deranjez cu o intrebare legata de credit bancar Sotul meu are doua credite bancare, de nevoi personale, fara garantii imobiliare si fara ca ... (vezi toată discuția)