Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! Am un apartament la parter iar peretele ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! Am un apartament la parter iar peretele dormitorului ...

Buna ziua! Am un apartament la parter iar peretele dormitorului este comun cu casa scarii, chiar cu scarile blocului. Aud non stop cum se tranteste usa dar cea mai mare problema este ca aud cum vecinii urca, coboara, cum se ating de perete, efectiv orice fel de miscare ca si cum nici nu ar fi perete intre noi. Presupun ca peretele a fost izolat necorespunzator. Este posibil sa refac izolatia peretelui (ar implica spart si reizolat)? Daca da am nevoie doar de acordul asociatiei? Multumesc!
Puteti antifona peretele interior, la dvs. in apartament - vata minerala, rigips, tencuiala (sau orice alta solutie tehnica). Nu aveti nevoie de acceptul vecinilor.
Aveti dreptul sa realizati izolatie fonica in apartamentul dv dara acord vecini/asociatie de proprietari