Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua As dori sa va intreb referitor la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua As dori sa va intreb referitor la activitatile de voluntariat. ...

Buna ziua
As dori sa va intreb referitor la activitatile de voluntariat.
In anul 2010-2011 am efectuat diferite activitati de voluntariat la o asociatie mica, nu sunt membru in asociatie, doar m-am oferit la organizarea activitatilor pentru a oferi suport cazurilor sociale sau alte activitati.
In acel timp nu lucram, am terminat liceul si inca nu eram inscrisa la facultate.
Acum voi aplica la un job, la care mi s-a spus ca m-ar ajuta sa am o adeverinta ca voluntar din perioada respectiva, ar fi un plus pentru recrutare si s-ar considera experienta in munca.
Cei care se ocupa de asociatie nu au mai eliberat astfel de adeverinte.
Cum ar trebui procedat?
A trecut destul de mult timp si cum mi-ar putea elibera acestia un act doveditor?
Activitatea de voluntariat se consideră experiență profesională și/sau în specialitate, în funcție de tipul activității, dacă aceasta este realizată în domeniul studiilor absolvite.

Adresati-va asociatiei ..uitati model
[ link extern ]