Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Set de întrebări interogatoriul paratului
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Set de întrebări interogatoriul paratului

Buna ziua, sunt parata dintr-un proces de succesiune. Peste câteva zile este un nou termen si reclamantul a depus la dosar setul de întrebări pt interogatoriul pârâtului. Cum sunt din alta localitate as vrea sa stiu daca ma duc cu o zi înainte de proces pot avea acces la setul de întrebări sau le pot citi in ziua respectiva ?
Multumesc
Josephine2016, utilizator
Reclamantul a gresit ,daca avea av sau venea personal.la proces trebuia sa depună întrebările când se striga cauza pt a avea un avantaj și pt a va lua teoretic prin surprindere cu întrebări,.mestesugite".Dvs mergeți în ziua procesului și solicitati studierea dosarului înainte de începerea ședinței...
Va mulțumesc, chiar așa voi face !