Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Interogatoriu corect s-au blat?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Interogatoriu corect s-au blat?

Buna seara. Am un proces pe rol in calitate de reclamant, pentru granituire si servitute. La ultimul termen au fost interogati doar reclamantii( eu si 2 frati) si 2 din cei 3 parati.Interogatoriul a fost facut de doamna presedinte iar intrebarile au fost scrise de catre av. celui care nu a fost interogat. Este normal? Cu 3 termene in urma avocata mea prin intermediul doamnei presedinte a interogat doar un parat pentru ca unul nu era iar celalalt nu a fost interogat. Este normal? Cel care nu a fost interogat niciodata a fost de fiecare data aceeasi persoana. Nu era normal sa fie interogati atat paratii cat si reclamantii? Astazi am fost la arhiva sa studiez dosarul si am constatat ca lipseste de la dosar interogatoriul facut de avocata mea. Poate face avocata mea interogatoriul celorlalti parati si alta data, s-au miroase a blat?
Multumesc anticipat,
Intyerogatoriul se poate lua partilor din proces pe toata durata acestuia.Daca se doreste ca o parte sa se prezinte la interogatoriu, presedintele instantei il poate cita cu aceasta mantiune.Deci poate lua interogatoriu celui care nu a fost interogat niciodata