Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna dimineata.Am facut o cerere la o banca, de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna dimineata.Am facut o cerere la o banca, de recalculare a ...

Buna dimineata.Am facut o cerere la o banca de recalculare a unui credit,in data de 12 iulie 2022 si NU am primit raspuns nici pana astazi ! In cat timp conform legii ar fi trebuit sa-mi dea un raspuns?Multumesc.
Mai mergeti pe la ei.
E vorba și de cât timp au ei.
Daca au 20 de cereri pe zi durează...

București 2023
Multumesc de raspuns dar nu m-am lamurit!LEGAL nu ar trebui sa-mi raspunda in 30 zile lucratoare?Am fost si degeaba,mi-au spus sa astept raspunsul in scris!Ei nu se grabesc deoarece timpul curge in favoarea lor adunandu-se dobanzi in plus la credit!Vad ca singura sansa de a o rezolva este de a EXECUTA banca!Am castigat 2 procese si nici o hotarare NU au aplicat-o de recalculare a creditului pe clauze ABUZIVE si in baza legii 77/2016(daarea in plata)!E vorba de un credit in CHF!
Executați banca dacă durează desi aveți hotărâre judecătorească.
Ce sa mai analizeze?

București 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Multumesc,asa am sa fac!
Mergeți la un executor judecatoresc și în funcție de hotărârile avute acesta v a găsi modalitatati de a le pune în executare...