Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna.Care este distanta minima intre cosul de exacuare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna.Care este distanta minima intre cosul de exacuare a centralei ...

Buna.Care este distanta minima intre cosul de exacuare a centralei si casa vecina ?Distanta dintre spatele casei vecinului,unde va fi cosul de evacuare si intrarea in casa mea este de 5m.Distanta intre spatele casei vecinului si limita de proprietate este de 40 cm,practic gazele centralei prin cosul de evacuare, vor iesi pe teritoriu meu.Are posibilitatea s-a scoata cosul si lateral (catre gradina) dar nu vrea.Care e solutia?
Vedeti acest articol
[ link extern ] /
Informatii utile gasiti in OUG nr. 73/ 29.08.2002 legate de cosul de evacuare gaze de la centrale. Vedeti art.32
Despre cosul de evacuare gaze/ cosul de fum gasiti informatii utile aici: [ link extern ] /