avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 950 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună dimineața, Vecina mea are vârsta pensionării ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună dimineața, Vecina mea are vârsta pensionării dar nu ...

Bună dimineața,
Vecina mea are vârsta pensionării dar nu a lucrat cu carte sau contract de munca niciodată. A lucrat doar ca zilier toată viața.
Poate solicita vreun ajutor social, ceva care s o ajute sa supraviețuiesca?
Mulțumesc celor care îmi pot răspunde!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:58, 27 Aprilie 2023
Sa mearga la Primarie pentru ajutor social.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zilier nu-si primeste salariul Tinu21 Tinu21 Am un vecin care a lucrat din 20/05/2013 si pina pe 16/06/2013 dimineata,ca paznic de noapte la un magazin care din 16/06 lucreaza cu 2 ture(deci nu mai are ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. am o vecina, care este la vârsta de pensionare, ... ibuj ibuj Bună ziua. Am o vecina, care este la vârsta de pensionare, dar care nu a muncit o zi în viața ei. Situația ei este asta, pentru ca a avut un soț care nu ... (vezi toată discuția)
Ajutor de inmormantare - de unde il obtin? diana_h diana_h Salut, As avea o intrebare legata de ajutorul de inmormantare. Situatia mea: tatal meu a decedat intr-un moment in care de cateva luni nu mai lucra, dar in ... (vezi toată discuția)