Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună dimineața, Vecina mea are vârsta pensionării ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună dimineața, Vecina mea are vârsta pensionării dar nu ...

Bună dimineața,
Vecina mea are vârsta pensionării dar nu a lucrat cu carte sau contract de munca niciodată. A lucrat doar ca zilier toată viața.
Poate solicita vreun ajutor social, ceva care s o ajute sa supraviețuiesca?
Mulțumesc celor care îmi pot răspunde!
Sa mearga la Primarie pentru ajutor social.