Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Certificare obtinuta in strainatate/UE este ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Certificare obtinuta in strainatate/UE este recunoscuta in tara?

Buna ziua, as dori sa stiu in ce conditii se poate schimba functia de incadrare a unei persoane pe baza unei certificari obtinute intr-o alta tara din UE. De exemplu, certificarea de masinist/operator utilaj obtinuta in Germania este valabila si in Romania? Este nevoie de traducere legalizata sau omologari? Multumesc!
iRazvan91, utilizator
Este valabila/recunoscuta dar trebuie sa urmati anumiti pasii pentru asta

Detalii: [ link extern ]