Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de intretinere

Buna ziua!dacă am in grija mea bunicii care îmi lasă casa cu contract de donație cu uzufruct viager cu clauza de întreținere in care ei au dreptul pana mor sa stea in casa lor, ii pot duce la azil ?Am un job care imi ocupa foarte mult timp din zi si nu ii mai pot lasa nesupravegheati pe perioada cat sunt la job deoarece starea lor s-a deterioarat si au nevoie permanenta de supraveghere si am gasit un azil cu niste conditii foarte bune pentru ei unde vor fi ingrijiti cum merita.Multumesc anticipat
Teoretic da,practic ar trebui sa mergeți cu contractul la un av pt a studia exact clauzele..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat