Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua.Am 45 ani vechime și 64 ani.desi am dreptul ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua.Am 45 ani vechime și 64 ani.desi am dreptul la pensie ...

Buna ziua.Am 45 ani vechime și 64 ani.desi am dreptul la pensie exista problema cu recunoașterea grupei a doua de munca..Cum pot revendica acest drept daca nu sunt in posesia unei decizii de pensie ...pt că am refuzat să ies in aceste condiții.
Ce probleme ati intampinat ? daca nu ne spuneti, nu avem cum sa va ajutam cu sfaturi.
Casa de pensii Arges nu îmi recunoaște perioada de 11 ani in care am avut grupa a doua..și am refuzat decizia de pensionare...
Dacă ați refuzat nu veți mai putea recupera banii din urmă, de la data la care aveați dreptul.
Nu așa se procedează, nu rezolvați problema prin refuz.

Sunt alte proceduri legale, de contestare a deciziei, sau de apelare la instanța de judecată.
Dapix, utilizator
Daca depun din nou dosarul......pot relua acțiunea.??
Da, puteți reveni cu cererea, dar intrați în drepturi începând cu data depunerii noii cereri.
Puteți contesta decizia în termen de 30 de zile.

Dacă vă respinge contestația, puteți apela la instanța de judecată.