Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Vreau sa dau concubinul afara din casa dar mi-e frica ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Vreau sa dau concubinul afara din casa dar mi-e frica de reactia ...

Vreau sa dau concubinul afara din casa dar mi-e frica de reactia lui si ma tem pentru viata mea. Ce sa fac?
Au fost cazuri care s-au lăsat cu omor în astfel de situații.

Mergeti la poliție sa discutati cazul.
Daca va permiteți avocat ar fi deosebit de util sa aveți și sprijin juridic calificat experimentat pe astfel de cazuri.
Vorbiți cu avocatul sa aveți și viața protejata.
Procesul este proces dar viața este cea care contează...
Și politia este mai receptiva dacă exista avocat de caz.

București 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Respectați cu mare atenție ce v-am zis.
Succes!
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Puteți solicita un ordin de protecție în cazul.in care se comporta violent,puteți solicita evacuarea printr un proces civil.etcetc.
Pot avea loc crime și cu ordin de protecție dat.
Aici e problema în România.

Și eu am avut cazuri cu încălcarea ordinului de protecție.Până ajungea politia agresorul pleca.
În unele cazuri am făcut în asa fel încât sa ajungă la închisoare agresorul căci asa era necesar.

București 2023