avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Vreau sa dau concubinul afara din casa dar mi-e frica ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Vreau sa dau concubinul afara din casa dar mi-e frica de reactia ...

Vreau sa dau concubinul afara din casa dar mi-e frica de reactia lui si ma tem pentru viata mea. Ce sa fac?
Au fost cazuri care s-au lăsat cu omor în astfel de situații.

Mergeti la poliție sa discutati cazul.
Daca va permiteți avocat ar fi deosebit de util sa aveți și sprijin juridic calificat experimentat pe astfel de cazuri.
Vorbiți cu avocatul sa aveți și viața protejata.
Procesul este proces dar viața este cea care contează...
Și politia este mai receptiva dacă exista avocat de caz.

București 2023
Ultima modificare: Miercuri, 3 Mai 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Respectați cu mare atenție ce v-am zis.
Succes!
Ultima modificare: Miercuri, 3 Mai 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Puteți solicita un ordin de protecție în cazul.in care se comporta violent,puteți solicita evacuarea printr un proces civil.etcetc.
Pot avea loc crime și cu ordin de protecție dat.
Aici e problema în România.

Și eu am avut cazuri cu încălcarea ordinului de protecție.Până ajungea politia agresorul pleca.
În unele cazuri am făcut în asa fel încât sa ajungă la închisoare agresorul căci asa era necesar.

București 2023

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua. dupa 25 de ani de casatorie vreau sa divortez. motive: ... Doina000 Doina000 Buna ziua. Dupa 25 de ani de casatorie vreau sa divortez. Motive: violente fizice,verbale,abuzuri emotionale repetete asupra mea si a celor doi copii,de 20 ani ... (vezi toată discuția)
Obtinere ordin de protectie împotriva sotului ! in 2017 am fost ... Ledoasa Ledoasa Obtinere ordin de protectie împotriva sotului ! In 2017 am fost injunghiata in gât de sotul meu ! A fost condamnat la 6 ani de detentie pt.tentativa de omor ... (vezi toată discuția)
Conflict familial, evacuare si plangeri de hartuire Up_Tip Up_Tip Buna ziua, Suntem doua persoane, mama si fiu si ne confruntam cu urmatoarea situatie: Locuim intr-o situatie foarte proasta alaturi de sotul, care este ... (vezi toată discuția)