Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Taxe si impozite datorate de un CMI
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Taxe si impozite datorate de un CMI

Buna ziua. Fiind medic specialist dar neavand post in spital, sunt nevoit sa imi fac cabinet medical individual. Va rog sa ma lamuriti in privinta taxelor si impozitelor pe care le voi avea de plata la stat. Spatiul cabinetului il voi folosi in regim de comodat de la o persoana fizica. Voi putea deduce cheltuielile cu curentul, apa si gazele ? Cand voi plati taxele si impozitele la stat (lunar sau anual) si in ce procente. Pot sa fiu eu angajatul cabinetului sau am nevoie de angajati ? Va rog ajutati-ma cu raspunsuri legat de taxele si impozitele datorate de un cmi chiar si in afara intrebarilor puse de mine . Ma intereseaza tot ce am de plata ! Va multumesc.
sanda2902, utilizator