Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua.. Rog un raspuns profesionist la intrebarea ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua.. Rog un raspuns profesionist la intrebarea daca in ...

Buna ziua.. Rog un raspuns profesionist la intrebarea daca in cazul respingerii cererii de reexaminare a taxei judiciare de timbru prin incalcarea ordonantei nr.80/2013 exista calea legala a atacarii incheierii respective in contencios administrativ sau alta cale. Multumesc
Nu aveți alta cale de atac iar .contenciosul administrativ nu are nici o legătură cu speta dvs..Introduceți alta acțiune discutând în prealabil cu un avocat pt a vedea cum se poate rezolva.,ce variante sunt..Depinde de situația exacta din spets dvs...
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Multumesc pentru promtitudinea raspunsului Dv.,dar introducerea unei alte actiuni nu este admisibila, judecata fiind in apel ar interveni puterea de lucru judecat,iar hotararea ce se va pronunta in apel va fi definitiva. Referirea mea la atacarea in contencios este legata de faptul ca a fost incalcate prevederile unui act administrativ.
Daca va judecati la fond o varianta posibila era cea indicata anterior.In apel e alta situație.Incercați eventual o cerere de ajutor public judiciar dacă mai sunteți în termen și dacă îndepliniți condițiile..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat