avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajarea in Romania a unei persoane cu nationalitate ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajarea in Romania a unei persoane cu nationalitate turca si cetatenie bulgara?

buna ziua
am o problema
ma poate ajuta cineva?
trebuie sa angajez pe teritoriul Romaniei o persoana care este de nationalitate turc si are cetatenie bulgara
cum procedez?
multumec anticipat pentru ajutor
Cel mai recent răspuns: mihai_u , utilizator 14:18, 26 Ianuarie 2010
Bulgaria fiind membru UE (nationalitatea nu conteaza), presupun, ca trebuie ca dansul sa se inregistreze la Oficiul Pentru Straini, ca sa aiba un domicilui in Romania si un CNP atribuit, iar dupa aceste formalitati puteti incheia cu dansul un contract individual de munca.
postarea de mai sus e perfect adevarata

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare in romania cetatean bulgar DanielaTH DanielaTH O firma din Romania doreste sa angajeze un cetatean bulgar. Acesta isi va desfasura activitati de marketing si achizitii in Bulgaria. Firma din Romania nu are ... (vezi toată discuția)
Angajare cetatean olandez mariai mariai Pot angaja cu contract de munca un cetatean olandez care are rezidenta in Romania? (vezi toată discuția)
Cim persoana cu certificat de inregistrare crenguta79 crenguta79 Buna ziua. Am urmatoarea intrebare: pot face contract de munca unei persoane straine, care imi aduce ca si act de identitate un Certificat de Inregistrare care ... (vezi toată discuția)