Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajarea in Romania a unei persoane cu nationalitate ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajarea in Romania a unei persoane cu nationalitate turca si cetatenie bulgara?

buna ziua
am o problema
ma poate ajuta cineva?
trebuie sa angajez pe teritoriul Romaniei o persoana care este de nationalitate turc si are cetatenie bulgara
cum procedez?
multumec anticipat pentru ajutor
Bulgaria fiind membru UE (nationalitatea nu conteaza), presupun, ca trebuie ca dansul sa se inregistreze la Oficiul Pentru Straini, ca sa aiba un domicilui in Romania si un CNP atribuit, iar dupa aceste formalitati puteti incheia cu dansul un contract individual de munca.
postarea de mai sus e perfect adevarata