Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... ASF : Bună ziua, vin și eu cu o întrebare legată ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

ASF : Bună ziua, vin și eu cu o întrebare legată de modul ...

ASF :
Bună ziua,
vin și eu cu o întrebare legată de modul de evaluare si de plata al ASF România în urma unei daune.
Că să exemplific speța mea , în urmă cu ceva timp am avut un accident rutier soldat cu pagube materiale . Vinovatul are asigurare la Euroins ,societate care este în faliment . Am urmat procedura ASF , am fost cu masina la evaluare ,iar ulterior nu mai am nici un răspuns despre dosarul meu.
Nu am primit o oferta de despăgubire.
De atunci au trecut 3 luni.
Ce proceduri pot urma pentru a rezolva aceasta situație?
Bună ziua,

Dacă ați depus cererea pentru despăgubiri la FGA, puteți vedea statusul dosarului dvs. la următoarea adresă: [ link extern ] / .