Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua Locuiesc in Marea Britanie si am doi copii ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua Locuiesc in Marea Britanie si am doi copii minori. ...

Buna ziua
Locuiesc in Marea Britanie si am doi copii minori. Detinem cetatenie dubla. Doresc sa trimit copiii sa isi viziteze tatal in Romania, fiind insotiti de un verisor din partea tatalui cu cetatenie romana. La intoarcerea din Romania copii vor calatori cu mine, inapoi in UK deoarece intentionez sa merg si eu in Romania la o data ulterioara plecarii copiilor mei. Ce documentatie este nevoie pentru a imputernici acest verisor sa-i insoteasca la plecarea spre Romania?
Întrebați autoritățile britanice, că legile lor sunt altele față de cele din România.
Aveți nevoie de documente întocmite în UK pentru a putea scoate copii din acea țară.