Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua, este legală parcarea tirurilor într-un ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua, este legală parcarea tirurilor într-un cartier ...

Bună ziua, este legală parcarea tirurilor într-un cartier de case? Vizavi de locuința mea a cumpărat cineva un teren ( cu o casă) a demolat tot și de vreo doi ani și-a adus toate autovehiculele pe care le deține ( tiruri, remorci, platforme, tot felul de utilaje) se ocupa cu balciurile... Ziua și noaptea pornește tirurile producând un zgomot de nedescris. Repară la utilajele alea încontinuu, zgomot produs și de ei fiind de etnie. Rezolvarea pe cale amiabilă a dat greș, politia locală a dat din umeri. Un HCL a orașului zice că, nu au voie între blocuri cu mașini mai mari de 3.5t. dar nu specifică nimic de zone rezidențiale, adică cei de la blocuri sunt oameni, au drepturi, nu au voie să fie deranjați de tiruri, pe când eu da, fiind locuitor al aceluiași oraș. Cum e posibil în secolul ăsta să fie permis asa ceva? Totuși este un cartier de case, nu zonă industriala.. Mulțumesc.

Mulțumesc pentru răspuns, Dar eu sunt din Botoșani, nu avem așa hotărâre de consiliu... Teoretic ar trebui cumva să dau primăria în judecată... cred.

ynocentta a scris:

[ link extern ]