Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... TERMEN INTRODUCERE ACTIUNE CIVILA DUPA CE A FOST ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

TERMEN INTRODUCERE ACTIUNE CIVILA DUPA CE A FOST CLASATA CAUZA PENALA

Buna ziua!
In 2016 am depus o plangere penala . Din dosarul penal inregistrat in 2016 s-a disjuns o noua cauza in 2019 . In data de 16.03.2023 am primit solutie de clasare in dosarul format in 2019 . Intrebarea mea este daca ma pot indrepta civil impotriva celor vinovati si in ce termen ?
Morozan Maria , utilizator