Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, Am o angajata in CCC, avand cim suspendat ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, Am o angajata in CCC, avand cim suspendat pana la ...

Buna ziua,
Am o angajata in CCC, avand cim suspendat pana la data de 22.11.2023. In data de 21.04.2023 a nascut al doilea copil. m-a anuntat ca doreste sa stea in CCC si pt cel de-al doilea copil si mi-a solicitat adevernta pentru obtinerea indemnizatiei. Avand in vedere ca se afla in CCC cand a nascut al doilea copil, ma puteti ajuta info privind completarea adeverintei la urmatoarea sectiune:
I. Referitor la îndeplinirea condiţiilor de acordare a concediului şi indemnizaţiei pentru creşterea copilului:
- a beneficiat de indemnizaţie de maternitate în perioada: (z z) (l l) (a a) (z z) (l l) (a a)
- cele 42 de zile din concediul de lăuzie se împlinesc la data de:
(z z) (l l) (a a)
- a beneficiat de indemnizaţie pentru creşterea copilului în
perioada: (z z) (l l) (a a) (z z) (l l) (a a)
- se aproba concediul pentru creşterea copilului incepând cu data de:
(z z) (l l) (a a)
Nici nu-i trebuie adeverinta de la dvs ..ci de la AJPIS cu perioada primului CCC...de la angajator ii trebuie cererea de acordarea a CCC2 si decizia de suspendare a c.i.m.
perfect! va multumesc pentru clarificare!