Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Incerc sa schimb sediul social pentru o sociatate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Incerc sa schimb sediul social pentru o sociatate

Buna ziua,

Incerc sa schimb sediul social pentru o sociatate(sunt asociat/administrator) pe adresa mea de domiciliu unde sunt propietar impreuna cu sotia.
am depus documentele la sediul ONRC printre care si contractul de vanzare cumparare a apartamentului prin care se atesta ca sunt propietar.
De la ONRC am primit amanare la cererea mea cu rezoltuia:
-Se va depune dovada detinerii de catre societate a dreptului de folosinta asupra spatiului cu destinatia de sediu social, art 36 din Lg 31/1990
imi puteti spune va rog ce document ar trebui sa depun?

tin sa mentionez ca sociatatea are 2 asociati iar sotia nu face parte din firma
george-neagu, moderator
Un contract de comodat/inchiriere... intre societate si proprietari din care sa rezulte ca societatea isi poate face sediul social acolo. Puteti specifica si o camera anume din casa...

Mergeti la un notar si va poate indruma el...
Ionut.ion, utilizator

Multumesc frumos pentru raspuns!
Contractul de comodat trebuie autentificat la notar?

Nu cunosc foarte bine domeniul dar, din ce am vazut pe net... nu cred... se incheie intre parti, dvs., ca proprietar si firma, reprezentata de...
Gasiti modele pe net.