Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, in cazul in care in cadrul institutiei ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, in cazul in care in cadrul institutiei publice de ...

Buna ziua, in cazul in care in cadrul institutiei publice de stat nu exista la nivelul organizational ca functie de conducere decat functia de Director, cine va face propunerea pentru promovarea in grad daca la lege scrie ca se face de catre seful ierarhic si este aprobat de catre conducator. De asemenea in cazul personalului debutant conducatorul compartimentului in care urmeaza sa isi desfasoare activitatea salariatul debutant cine va intocmi propunerea catre Director.
Si pana la director nu mai exista niciun sef???
nu
In acest caz, chiar directorul poate face propunerea.
Nu poate numi prin decizie un coordonator de compartiment?
Se poate numi prin decizie un coordonator de compartiment.