Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Donatii, sponsorizari deductibile
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Donatii, sponsorizari deductibile

Cheltuielile cu donatiile prin sms se pot deduce din impozitul pe profit impreuna cu sponsorizarile, in limita a 0,75% din cifra de afaceri si 20% din impozitul pe profit?
cele din sms nu pt ca aveti nevoie de contract .
Codul Fiscal art 25 :
".... doar dacă beneficiarul sponsorizării este înscris, la data încheierii contractului, în Registrul entităţilor/unităţilor de cult pentru care se acordă deduceri fiscale, potrivit alin. (41) "