Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua .Revin cu întrebarea,pusa ieri,cu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua .Revin cu întrebarea,pusa ieri,cu precizări.Magazinul ...

Bună ziua .Revin cu întrebarea,pusa ieri,cu precizări.Magazinul meu este legat de locuință mea personala,are o ușă, cale de acces ptr cumpărători,iar în spatele mesei(tejghea),mai am o ușă care duce lntr-o camera a locuinței mele.Aceasta ușă,o folosesc foarte rar,eu și gestionara de la magazin.cand a venit în control politia vamala,mi-a zis ca nu este legal,sa am aceasta ușă comuna cu loc . mea.Dumneavoastra ce părere aveți?
Politia are dreptate, dar trebuia sa va precizeze articolul de lege care interzice. Motivele invocate pot fi posibilitatea de a ascunde marfa de la controlul vamal.