Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... In spatele unui bloc, pe o alee infundata au fost ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

In spatele unui bloc, pe o alee infundata au fost desfintate ...

In spatele unui bloc, pe o alee infundata au fost desfintate garaje construite ilegal, iar spatiul a fost amenajat, asfaltat si marcate locuri de parcare numerotate. Nu stiu, dar cred ca lucrarea a fost facuta de primaria sectorului 2 sau ADP.
Unde pot afla daca zona si locurile de parcare sint proprietatea locatarilor sau este spatiu public.
Pe locurile de parcare nu apare nicaieri vreo placuta cu numarul autorizatiei.
Terenul din jurul imobilelor de locuit in comun,de regula apartin domeniului public
Daca autoritatile au dispus dezafectarea garajelor ilegale si a edificat spatii special amenajate si marcate este evident implicarea autoritatilor primarie+politie
In cadrul fiecarei primarii exista serviciu specializat care se ocupa de evidenta si alocarea locurilor de parcare de resedinta,la care va puteti interesa de modalitatea de acordare loc de parcare
Succes !
Multumesc!