Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Colectez si platesc tva la achizitie bilete de ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Colectez si platesc tva la achizitie bilete de avion-inchiriere zbor Bucuresti- stat UE?

Achizitie bilete de avion-inchiriere zbor Bucuresti- stat UE de la o firma non UE; colectez si platesc TVA? Declarare din punct de vedere D300 si D390? Multumesc.
george-neagu, moderator
Transportul international de persoane este scutit TVA cf art 294 CF . Nu se declara in 390. IN D300 la RD 30 achizitii scutite.
Multumesc!