avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 886 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum se vede data la care am transmis un CIM in Revisal?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum se vede data la care am transmis un CIM in Revisal?

Buna dimineata,
Am o nelamurire cu privire la Revisal.
Cum vad cei de la ITM cand am transmis un contract?
Cum demonstrez eu ca l-am transmis inainte de data inceperii activitatii?
Cand introduc contractul in Revisal scriu data la care am facut acest lucru, dar eu pot sa il transmit in alta zi.

Problema mea e ca nu stiu cum sa argumentez la un eventual control ca l-am transmis la timp.

Luminati-ma, va rog!
Cel mai recent răspuns: elyababau , utilizator 13:14, 27 Ianuarie 2010
Cei de la ITM au posibilitatea de a viziona data exacta cand s-a facut transmiterea revisalului online ptr ca aceasta data este generata automat de aplicatie.

Ptr a putea demonstra cand ati trimis (asta ca sa aveti la sediu dovada) vedeti ca dupa transmiterea online exista posibilitatea de a lista pagina in care se aproba transmiterea.
Deci, puteti lista pagina pe care scrie "Fisierul xml a fost incarcat cu succes pentru angajatorul ............. Numar de inregistrare: XXXXX/ data"
Da, se vede data cand am transmis fisierul, dar se vede ce am transmis (adica si contractul cu pricina?)
Intra pe itmonline.inspectiamuncii.ro - autentificatre registru - te loghezi - raport preluari (fiecare transmitere are un cod cu data la care a fost transmis ,dar si o data si o ora ).
Ultima modificare: Miercuri, 27 Ianuarie 2010
elyababau, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Export revisal mitrofan emilia mitrofan emilia Nu se poate face exportul din versiunea noua a revisalului. Daca a reusit cineva va rog sa ne explice si noua. Multumesc. (vezi toată discuția)
Transmitere revisal julia_chi julia_chi Stie cineva daca pentru transmiterea noului format al Revisal trebuie o noua parola? Pe noua pagina de transmitere nu imi recunoaste parola. (vezi toată discuția)
Dupa ce transmit revisal-ul , se poate lista ceva sa dovedesc ca am transmis la timp? ContSters86219 ContSters86219 Dupa ce transmit online Revisal-ul nu primesc nici o \"recipisa\". Cum pot dovedi ca am transmis datele? E prima data cand lucrez cu acest program....ar ... (vezi toată discuția)