Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum se vede data la care am transmis un CIM in Revisal?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum se vede data la care am transmis un CIM in Revisal?

Buna dimineata,
Am o nelamurire cu privire la Revisal.
Cum vad cei de la ITM cand am transmis un contract?
Cum demonstrez eu ca l-am transmis inainte de data inceperii activitatii?
Cand introduc contractul in Revisal scriu data la care am facut acest lucru, dar eu pot sa il transmit in alta zi.

Problema mea e ca nu stiu cum sa argumentez la un eventual control ca l-am transmis la timp.

Luminati-ma, va rog!
Cei de la ITM au posibilitatea de a viziona data exacta cand s-a facut transmiterea revisalului online ptr ca aceasta data este generata automat de aplicatie.

Ptr a putea demonstra cand ati trimis (asta ca sa aveti la sediu dovada) vedeti ca dupa transmiterea online exista posibilitatea de a lista pagina in care se aproba transmiterea.
Deci, puteti lista pagina pe care scrie "Fisierul xml a fost incarcat cu succes pentru angajatorul ............. Numar de inregistrare: XXXXX/ data"
Da, se vede data cand am transmis fisierul, dar se vede ce am transmis (adica si contractul cu pricina?)
Intra pe itmonline.inspectiamuncii.ro - autentificatre registru - te loghezi - raport preluari (fiecare transmitere are un cod cu data la care a fost transmis ,dar si o data si o ora ).
elyababau, utilizator