Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Clarificare \"branşamentelor autorizate şi ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Clarificare "branşamentelor autorizate şi definitive" din legea 7 / 2020

Buna ziua,

As dori o clarificare cu legatura la sintagma "branşamentelor autorizate şi definitive" din legea 7/2020 pentru ca sunt in proces de achizitie imobil nou -bransamente noi- dar mi se spune, de catre vanzator (persona fizica), ca eu trebuie sa ma ocup de contractele de furnizare utilitati (electricitate, gaze naturale, apa si canal).

Eu, personal, stiam/inteleg ca el trebuie sa aiba deja contractate serviciile de furnizare utilitati iar eu, dupa semnarea actului de vanzare-cumparare, trebuie sa fac preluarea/schimbarea de titular pentru fiecare contract de utilitati in parte.

M-ar ajuta foarte mult o clarificare in aceasta speta.

Multumesc anticipat pentru timpul acordat acestei intrebari.
Va doresc numai bine!
semperfide, utilizator