avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 383 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii detailing auto
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii detailing auto

Buna,

Vreau sa ma apuc de detailing auto pentru interior, mai exact aspir, sterg toate elementele din interior cu diferite spray-uri pentru diferite suprafete, curat geamurile si curat covorasele din material sau cauciuc, pentru toate astea am nevoie de autorizatie de mediu?

Tin sa mentionez ca momentan nu o sa ma ocup de tapiterie ( scaune, bancheta fie ele din material textil sau piele ) inca nu detin echipamentul necesar pentru asta.

Am nevoie si de alte autorizatii?

Codul caen pentru activitatea asta cred ca este 4520, daca gresesc va rog sa ma corectati.

Multumesc!

O zi faina!
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 11:41, 13 Iunie 2023
Aviz - Autorizație funcționare Primărie
Autorizație Mediu
Autorizatie R.A.R. (Registrul Auto Roman)
Multumesc pentru raspuns, dar nu inteleg de ce as avea nevoie de autorizatie de mediu pentru a sterge bordu de praf si sa dau cu aspiratoru in masina, practic acelasi lucru il fac cu masina mea, in teorie ar trebui sa am autorizatia asta si pentru ca fac curat in masina personala

adriandimitriu a scris:

Aviz - Autorizație funcționare Primărie
Autorizație Mediu
Autorizatie R.A.R. (Registrul Auto Roman)

Ultima modificare: Marți, 13 Iunie 2023
Robert Daniel Csaszar, utilizator
Astea sunt cerintele pentru codul CAEN corespunzator. El include si alte activitati. Chiar daca nu folositi tot codul, autorizarile sunt cele de mai sus.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Atelier de detailing auto are nevoie de autorizatie rar? mariustz mariustz Buna ziua, Un atelier de detailing auto, care in principiu se rezuma la curatarea interiorului auto (aspirare, curatare bord/plastice), are nevoie de ... (vezi toată discuția)
Doresc sa deschid o vulcanizare ValyMyky ValyMyky Buna ziua! Doresc sa deschid o vulcanizare pe un teren inchiriat ,am deja srl din 2005 ,doar trebuie sa deschid punctul de lucru. Vreau sa stiu ce ... (vezi toată discuția)
Vopsitorie auto mihpop mihpop Care sunt conditiile de autorizare pentru o vopsitorie auto? (vezi toată discuția)