Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii detailing auto
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii detailing auto

Buna,

Vreau sa ma apuc de detailing auto pentru interior, mai exact aspir, sterg toate elementele din interior cu diferite spray-uri pentru diferite suprafete, curat geamurile si curat covorasele din material sau cauciuc, pentru toate astea am nevoie de autorizatie de mediu?

Tin sa mentionez ca momentan nu o sa ma ocup de tapiterie ( scaune, bancheta fie ele din material textil sau piele ) inca nu detin echipamentul necesar pentru asta.

Am nevoie si de alte autorizatii?

Codul caen pentru activitatea asta cred ca este 4520, daca gresesc va rog sa ma corectati.

Multumesc!

O zi faina!
Aviz - Autorizație funcționare Primărie
Autorizație Mediu
Autorizatie R.A.R. (Registrul Auto Roman)
Multumesc pentru raspuns, dar nu inteleg de ce as avea nevoie de autorizatie de mediu pentru a sterge bordu de praf si sa dau cu aspiratoru in masina, practic acelasi lucru il fac cu masina mea, in teorie ar trebui sa am autorizatia asta si pentru ca fac curat in masina personala

adriandimitriu a scris:

Aviz - Autorizație funcționare Primărie
Autorizație Mediu
Autorizatie R.A.R. (Registrul Auto Roman)

Robert Daniel Csaszar, utilizator
Astea sunt cerintele pentru codul CAEN corespunzator. El include si alte activitati. Chiar daca nu folositi tot codul, autorizarile sunt cele de mai sus.