Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Atelier de detailing auto are nevoie de autorizatie ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Atelier de detailing auto are nevoie de autorizatie RAR?

Buna ziua,

Un atelier de detailing auto, care in principiu se rezuma la curatarea interiorului auto (aspirare, curatare bord/plastice), are nevoie de autorizatie RAR?
Se incadreaza la intretinere, are caen 4520, insa in RNTR nu am regasit la ce s-ar incadra sa fie nevoie de autorizatie. De la RAR mi s-a spus simplu ca "toti operatorii economici care desfasoara activitati de intretinere si reparatii trebuiesc autorizati", dar fara sa-mi specifice la ce mai exact. Practic in RNTR la intretinere se regasesc schimburi de ulei si inlocuire de consumabile.
george-neagu, moderator
Intrucat intrati la operatori economici care desfăşoară activităţi de întreţinere ...se cere autorizatie RAR
[ link extern ]
Mulțumesc pentru răspuns.
Insa în acel link nu am găsit pentru ce operațiune de întreținere s-ar putea cere autorizație, nu se fac schimburi de ulei sau piese.

Cornel Vasile a scris:

Intrucat intrati la operatori economici care desfăşoară activităţi de întreţinere ...se cere autorizatie RAR
[ link extern ]