Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Flotele partenere Uber/Bolt pot colabora legal cu pfa.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Flotele partenere Uber/Bolt pot colabora legal cu pfa.

Buna seara.
Flotele partenere Uber/Bolt pot colabora legal printr-un contract de servicii cu șoferi care au PFA (cu atestat). sau numa prin angajare? Sunt unii care doresc sa lucreze part time cu mașina proprie și din câte știu nu este Ok angajare cu 2, 4 ore . In OUG 49/2019 specifica la art.1 litera e) conducător auto - titular, respectiv angajat al unui operator de transport alternativ. Dar dacă are PFA și colaborează direct cu aplicațiile, nu este același lucru ?
george-neagu, moderator
le-ati propus si ati fost refuzat? cu mare probabilitate cauzele sunt comerciale