Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Vecinul meu a achizitionat terenuri de o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Vecinul meu a achizitionat terenuri de o parte si ...

Buna ziua,
Vecinul meu a achizitionat terenuri de o parte si de alta a unui drum nepracticat( practic ramasese o poteca). A inchis acel drum.
Cum pot sa aflu exact daca acel a existat vreodata?
As putea sa aflu fara sa intreb la primaria din comuna?am impresia ca si eu o legatura cu treaba asta dubioasa.
Multumesc frumos
O zi buna
bravo lui daca drumul nu ducea nicaieri si era doar pt a desparti acele bucati de tere.
Se poate sa fi for drum de servitute tocmai pt ca proprietarii celor 2 terenuuri sa aiba acces, acum nu mai e nevoie.
Puteti sa va interesati la urbanism.
Nu e nicio problema daca intrebati sau chiar depuneti o sesizare, veti primi un raspus.

As putea sa aflu fara sa intreb la primaria

de ce sa nu intrebati, fiti asumat.
gi-jane2, moderator
Multumesc frumos