avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 798 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Vecinul meu a achizitionat terenuri de o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Vecinul meu a achizitionat terenuri de o parte si ...

Buna ziua,
Vecinul meu a achizitionat terenuri de o parte si de alta a unui drum nepracticat( practic ramasese o poteca). A inchis acel drum.
Cum pot sa aflu exact daca acel a existat vreodata?
As putea sa aflu fara sa intreb la primaria din comuna?am impresia ca si eu o legatura cu treaba asta dubioasa.
Multumesc frumos
O zi buna
Cel mai recent răspuns: Ionut_IonelP13 , utilizator 14:03, 16 Iunie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
bravo lui daca drumul nu ducea nicaieri si era doar pt a desparti acele bucati de tere.
Se poate sa fi for drum de servitute tocmai pt ca proprietarii celor 2 terenuuri sa aiba acces, acum nu mai e nevoie.
Puteti sa va interesati la urbanism.
Nu e nicio problema daca intrebati sau chiar depuneti o sesizare, veti primi un raspus.

As putea sa aflu fara sa intreb la primaria

de ce sa nu intrebati, fiti asumat.
Ultima modificare: Vineri, 16 Iunie 2023
gi-jane2, moderator
Multumesc frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nu mi se elibereaza certificat de urbanism Pop D Pop D Buna ziua! Mentionez faptul ca in data de 18.12.2017 am depus la primarie documentatia pt eliberarea unui CU pt o casa p+m. Accesul la parcela care are 576 m2 ... (vezi toată discuția)
Drum de servitute liliana2022 liliana2022 doresc sa ma ajutati cu urmatoarea problema: suntem cativa proprietari care am cumparat unul in spatele celuilalt lasand un drum de servitude de 4m in ... (vezi toată discuția)
Sevitute ili47 ili47 Am impartit un teren in trei ,ca sa avem intrare din strada ,din terenul fiecaruia am taiat 6 m latime pt o servituta ,avem cadastru,Cf,partaj,platim taxele ... (vezi toată discuția)