Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am facut o cerere de chemare in judecata si am primit ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Am facut o cerere de chemare in judecata si am primit un comunicat ...

Am facut o cerere de chemare in judecata si am primit un comunicat in urma cu 9 zile ca am de indeplinit unele obligatii altfel imi este anulata cererea. A mai ramas sa platesc 20 lei taxa de timbru doar ca azi cand am incercat sa fac acest lucru imi spune ca: Nu aveti sume de plata pe acest tip de venit. Comisionul este suportat integral de institutie. Intrebare ce pot face in situatia in care nu rezolv la timp problema? Pot cere o prelungire a celor 10 zile sau daca nu, voi putea trimite cererea de chemare in judecata din nou dupa ce rezolv cu taxa de timbru? Anularea asta a cererii este definitiva?
utilizator16eu, utilizator
Cei 20 de lei va trebui sa-i achitati la CEC sau la poșta.